Op 12 maart 2025 voerde de VS een importheffing van 25% in op specifieke goederen uit de EU, waaronder staal en aluminium. Als reactie heeft de EU tegenmaatregelen genomen. De VS heeft daarnaast een algemene importheffing van 10% ingesteld op wereldwijde invoer, dat in werking trad op 5 april. Aan EU-goederen werden extra 10 procentpunten toegevoegd, waardoor het totaal op 20% kwam.
Er is echter een opschorting van 90 dagen aangekondigd door de VS, waardoor de uitvoering van deze importheffing is uitgesteld. De EU heeft haar eigen tegenmaatregelen ook met 90 dagen uitgesteld om ruimte te geven voor onderhandelingen.
Deze ontwikkelingen hebben onzekerheid veroorzaakt voor EU-bedrijven die goederen met de VS verhandelen en vice versa, aangezien de situatie zich blijft ontwikkelen.
Importheffingen zijn een kostenpost voor uw bedrijf, of u nu zelf zorg draagt voor de afhandeling of producten verkoopt en verzendt naar een handelspartner die de douane procedures regelt.
Gezien het bovenstaande kunnen bedrijven overwegen om belasting- en commerciële risico’s te beperken door:
Een belangrijke eerste stap is het in kaart brengen van uw supply chain voor verdere analyse.
Crowe staat klaar om uw bedrijf te ondersteunen bij het analyseren van uw supply chain en het identificeren van de beste vervolgstappen voor uw bedrijf te midden van de voortdurende tariefwijzigingen.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tessa Hendriksen, Jin Chen, Roel Timmermans or Yaroslav Kaydash.